Viljams P. Jangs "Būda"
Attēlā: grāmatas vāka fragments
Griāns "Dārznieks"
Kolāža - Didzis Kukainis (blogeris Didzis)
Es pat īsti nezinu, kā lai es aprakstu to, ko esmu sapratis, izpratis un ieguvis, lasot tik viedu grāmatu kā nesen klajā nākušo Griāna "Dārznieks". Jo tā nav parasta grāmata, tā nav pašpalīdzības grāmata, tā nav psiholoģija, tas pat nav garīgums. "Dārznieks" ir grāmata - himna Dzīvei, tās izbaudīšanai, netveramā tveršanai un mirkļa burvībai. Griāns, kaut pirmo reizi dzirdam un lasām viņa vārdu un darbu, ar šo veikumu ir pamatojami ierindots un salīdzināts ar tādiem dižgariem kā Tagori, Halīlu Džibrānu un Sent-Ekziperī, un tomēr savā īpašajā veidā, manuprāt, pat pārspēj viņus. Jo ieved lasītāju majestātiska vieduma un dvēseles apzināšanās mistēriju pasaulē, kas reizē ir it kā tverama un tomēr netverama. Tāds man dažos vārdos šķiet šīs vārsmas, ko mūsu sirdīm dāvājis šis Dievišķā Gara un Pasaules Dārznieka inspirētais viedais rakstnieks.
Regīna Breta "Dievs acis nemirkšķina"
Kolāža - Didzis Kukainis (blogeris Didzis)
Par Regīnas Bretas grāmatu runājot - izlasīt "Dievs acis nemirkšķina" gribējās jau diezgan sen, faktiski jau tad, kad pirms paliela laiciņa šī grāmata iznāca. Tomēr kaut kā vienmēr netiku un netiku, bet - šeku reku, grāmata ir manās rokās un tā ir iepazīta. Pirmie vārdi, ko par šo grāmatu sacīt - fantastiska grāmata, kas spēj sniegt atbildes uz diezgan daudziem mūsdienu cilvēka aktuālākajām problēmām - kur smelties spēku dzīvot, kā būt laimīgam un kā dzīvi nodzīvot pilnasinīgi, lai tās nogalē nebūtu sev jāpārmet kaut kas neizdarīts, neizpildīts, nepaveikts.
Ričards Smolijs "Aizliegtā ticība. Gnosticisms - kristietības apslēptais mantojums"
Grāmatas "Aizliegtā ticība" autors Ričards Smolijs ir pasaulē zināma autoritāte misticisma un ezoterisko zināšanu jautājumos. Ieguvis pietiekami elitāru izglītību klasiskajā literatūrā un filosofijā Hārvarda un Oksfordas universitātēs, šis viņa darbs "Aizliegtā ticība" tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu lielākajiem sasniegumiem reliģiju izzināšanā un pētniecībā. Tad nu šie visi fakti un arī personiska interese par mistiskajām tradīcijām pamudināja mani iegādāt šo grāmatu un izzināt tajā paustās atziņas un informāciju. Manuprāt, grāmata ir gana intriģējoša, jo apraksta daudzas patiesības un noslēpumus, kurus pēdējo divtūkstoš gadu laikā noklusējušas un slēpušas tradicionālās reliģijas. "Aizliegtā ticība. Gnosticisms - kristietības apslēptais mantojums" izsmeļoši atbild uz daudzus mūsdienās interesējošajiem garīgajiem jautājumiem, ievedot grāmatas lasītāju noslēpumainā un ikdienas skatienam apslēptā ticības pasaulē. Dažādu reliģiju un konfesiju cīņas un nesaskaņas nereti aizēno patieso mācību par mīlestību un paļaušanos uz augstāko spēku. Grāmatas autors izveicīgi atklāj mūsdienu reliģiju ārišķības, ļaujot saskatīt un sajust īsteno ticību.
Nīls Donalds Volšs "Sarunas ar Dievu. Neparasti dialogi"
Grāmatas apskats: Jānis Pāvils II "Atmiņa un identitāte"
Grāmatas apskats: Aleksandrs Pjatigorskis "Kas ir politikas filosofija"
Tā nu nesen, grāmatu atlaižu laikā, tiku pie samērā senkārotas, sākotnēji ne visai saprastas, bet tikai tagad patiesi izprastas grāmatas "Kas ir politikas filosofija", kuras autors ir slavens krievu filosofs, Londonas universitātes profesors Aleksandrs Pjatigorskis. Faktiski, ne īsti autors, bet gan lektors, jo šajā melnajā grāmatā ir apkopotas viņa atziņas un pārdomas saistībā ar 2006. gadā nolasītu lekciju ciklu par šādu tematiku. Jā, faktiski grāmata ir šo lekciju apkopojums. Kā jau rakstīju drusku iepriekš, pašķirstot šo grāmatiņu agrāk, likās tāda svešāda un manām ausīm acīm, smadzenēm un visiem citiem uztveres ne visai saprotama... Toties tagad, kad tā iegūta savā īpašumā par samērā lētām naudiņām, vien diviem eiro, tad nu ar piezīmēm uz lapu malām esmu tai izbūries cauri - ziniet, nebija tik traki kā biju iepriekš iedomājies... Bija labāk un saprotamāk nekā savulaik domāju. Tad nu - apskats jūsu ievērtēšanai.
Grāmatas apskats: Henrijs Džeikobijs "Hauss un filosofija jeb Melo visi"
Foto: grāmatas vāka fragments
Grāmatas apskats: Idrīss Šāhs "Austrumu gudrības"
Attēlā: grāmatas vāka fragments
Lasot, pētot un izzinot enciklopēdisko grāmatu "Kristietības vēsture"...
Foto: grāmatas vāka fragments
Lasot pasakas jeb Jura Rubeņa un Māra Subača grāmatas "365 pasakas katrai gada dienai. Ceļš uz Emavu" apskats...
Foto: grāmatas vāka fragments
Toma evaņģēlijs - ko gūstam, to iepazīstot?
Pavisam nesen latviski tika izdots šis senais, pirmkristīgais teksts, ko pazīstam ar nosaukumu "Toma evaņģēlijs". Kā jau tas visur ir pavīdējis, paspēts jau nokritizēt, tad šis ir viens no nekanoniskajiem jeb neatzītajiem evņģēlijiem, tādēļ tas nav atrodams ietverts blakus Bībeles četriem evaņģēlijiem - Mateja, Marka, Lūkas un Jāņa. Un tomēr - šī mazā grāmatiņa mums var daudz ko sniegt, pat atbildes uz mūsu dziļākajiem dvēseles jautājumiem, tādēļ, man domāt, šī darba iepazīšana, teksta lasīšana ar mēģinājumiem to dziļi izprast, var vest mūs pie patiesi kristīgiem avotiem un tas var būt kā ceļš uz Kristus mīlestības iepazīšanu.
Grāmatas apskats: Plūtarhs "Tālo gadsimtu slava"
Attēlā: grāmatas vāka fragments
Pārdomas, pārlasot "Jezuītu ceļvedi (gandrīz) visā"...
Foto: grāmatas vāka fragments
Lai gan šo grāmatu biju jau reiz lasījis (īsi pēc tās nākšanas klajā), tomēr roka pasniedzās pēc tās atkal un tā ņēmu un šo grāmatu "Jezuītu ceļvedis (gandrīz) visā. Garīgums reālajai dzīvei" un vēlreiz pārlasīju. Kā jau tas ir zināms un piedzīvots ar daudzām citām grāmatām, tad grāmatu vēlreiz pārlasot, uz to sākam skatīties ar citām acīm. Tās saturā ieraugām jaunas dimensijas un atziņas, kuras kaut kā iepriekšējā reizē paskrējušas garām. Man tā bija arī šoreiz. Bezmaz vai pilnīgi izdzirdēju Dievu uz mani runājam, paužot tieši manā līdzšinējā dzīves situācijā visatbilstošākās frāzes. Kā saka garīguma pārstāvji - Dievam vien zināmi ir veidi, kā visefektīvāk uz un ar cilvēku strādāt! Nevar nepiekrist.
Alans Votss "Dzenbudisma ceļš. Izcelsme, attīstība un prakse"
Foto: grāmatas vāka fragments
Atkārtoti pārlasot Ērika Emanuēla Šmita darbu "Pilāta evaņģēlijs"...
Foto: grāmatas vāka fragments
Tomass Hilanns Ēriksens "Saknes un pēdas. Identitāte mainīgā laikā"
Foto: grāmatas vāka fragments
Ketrīna Ingrema "Tas ir Dalī"
Attēlā: grāmatas vāka fragments
Pirmkārt, vēl pirms pašas grāmatas satura aprakstīšanas izteikšu atzinību vāku idejas autoram. Grāmatas vākus noformēt ar 3 mm (jā, izmērīju!) biezu kartonu, vien to aplīmējot ar vāka bildi un iekšvāku lillā papīru - manuprāt, ļoti atbilstoša ideja Mazā karaļa gaumē. Patiešām sajūsmināja! Jā, vēl nebiju sācis iedziļināties saturā, kad mani šie ekstravagantie vāki pārsteidza. Man personīgi patīk un šķiet, ka šāds ievākojums ir atbilstošs mākslas pasaules dižgaru dzīvesstāstu "ierāmēšanai" grāmatas formātā.
Pārdomas, lasot Alberta Nolena grāmatu "Jēzus vērtības mūsdienās. Radikālas brīvības garīgums"
Attēlā: grāmatas vāka fragments
Pārlasot "Straumēnus" jeb Citādā literatūra manā grāmatplauktā...
Foto: atrasts internetā, google.lv
Raksts pirmoreiz publicēts 2012. gada 6. augustā