Esam iekļauti LGBT+ kristiešu globālajā tīklā...
Mūsdienās, kad pasaulē joprojām (!) tiek vajāti, diskriminēti un nepieņemti LGBT+ cilvēki, ir ļoti svarīgi redzami iestāties par tiem, kuri tiek pazemoti tikai viena apstākļa - cilvēka seksuālās orientācijas - dēļ. It īpaši tas ir fundamentāli nepieciešams, ja esi kristietis, jo galvenais kristieša raksturlielums ir sekošana Jēzus piemēram, kurš pazemībā, žēlsirdībā un beznosacījumu tuvākmīlestībā akceptēja it visus ļaudis, neraugoties uz viņu dažādajām nepilnībām.
Es ticu, ka Dievs visus cilvēkus ir radījis vienlīdzīgus, ik katru aicinājis kalpot lielākam Viņa godam un tāpat ticu, ka mums katram ir savi trūkumi, bet tos Dievs izmanto, lai vestu mūs pie pilnības. Mēs ikviens esam cilvēks ceļā, meklējoši un jautājoši, tiecoties uz sapratni, pieņemšanu un mīlestību, mīlestību vienam pret otru, mīlestību un akceptēšanu starp dažādajām sabiedrības grupām, kā arī mīlestību uz Dievu, kas ir visu mūsu Pirmsākums, Radītājs un Debesu Tēvs.
Lai arī kristīgā ticība nav viengabalaina un dažādos jautājumos ir ar dažādiem, bieži pat visai pretrunīgiem, ieskatiem, tomēr mums ikvienam nav jānolaižas līdz 'ad hominem' līmenim, kad brutāli, vārdiski un pat fiziski uzbrūkam cits citam šo dažādo ieskatu dēļ. Lai gan kristieši neviens nav pilnīgs, tomēr, kā skan vārdi kādā manis nesen dzirdētā dziesmā, "vērs skatu uz Mani, vērs skatu uz Mani". Jā, mums ikvienam, kurš sevi pamatoti un lepni dēvē par kristieti, jāapzinās, ka kopš kristības brīža Kristus mūs "darījis dzīvus līdz ar Viņu [Kristu]: žēlastībā jūs esat izglābti!" (sal. Ef 2, 5)
Līdz ar to IKVIENS kristietis, nomirdams kristībā, Jēzus Kristus žēlastībā ir glābts. Un tādēļ mēs ikviens, arī LGBT+ kristieši, esam brālis un māsa, draugs, Dieva bērns un Viņa līdzstrādnieks (sal. Jņ 1, 12; Rm 8, 16-17; Rm 9, 8; 1Jņ 3, 1 u.c.).
Mīļie draugi, brāļi un māsas kristieši, vērsīsim savu skatu uz Debesu Tēvu, mūsu Kungu Jēzu Kristu, ar dziļām dvēseles acīm izdzīvosim savu dievišķo aicinājumu būt par Kristus līdzstrādniekiem, rīkosimies un dzīvosim kā mūsu Skolotājs, lasīsim Evaņģēliju, lūgsimies Kungu par mūsu garīgās dzīves padziļināšanu un iesim pretī Kungam, pazemībā un tuvākmīlestībā "dzīvosim tā, kā to prasa mūsu aicinājuma cieņa, visā pazemībā, lēnībā un pacietībā, cits citu panesdami mīlestībā" (sal. Ef 4, 1-2)
Pāvests Francisks savā apustuliskajā pamudinājumā "Evaņģēlija prieks" ikvienam labas gribas cilvēkam, it īpaši, brāļiem un māsām kristiešiem piekodina, sacīdams: "Tas, kurš iekritis šajā pasaulīgumā, skatās uz citiem no augšas un no attāluma [..] diskreditē tos, kas uzdod jautājumus, un nemitīgi uzsver citu kļūdas, turklāt viņam svarīgi ir tikai tas, kā viss izskatās no ārpuses. Viņš ir sašaurinājis savas sirds apvāršņus līdz paša imanencei un savām interesēm, un tā rezultātā nemācās no saviem grēkiem un nav patiesi atvērts piedošanai. [..] Šo smacējošo pasaulīgumu var izārstēt, tikai ieelpojot un izgaršojot Svētā Gara svaigo gaisu, kas mūs atbrīvo no koncentrēšanās uz sevi un no slēpšanās aiz reliģiskas fasādes, kurā nav Dieva. Neļausim, lai mums tiek laupīts Evaņģēlijs!" (EG, 97)
Ieklausīsimies pāvesta vārdos, kuros "vēlos īpaši lūgt visu pasaules kopienu kristiešus sniegt pievilcīgu un iedvesmojošu brālīgas vienotības liecību. Lai visi varētu apbrīnot to, kā jūs rūpējaties cits par citu, kā cits citu atbalstāt un ejat kopīgu ceļu: "No tā visi jūs pazīs, ka jūs esat mani mācekļi, ja jums būs mīlestība savā starpā." (Jņ 13, 35)"
Lai ar Dieva Tēva, Dēla Jēzus Kristus un Mīlestības Svētā Gara palīdzību mums izdodas saprast Mīlestības likumu!